Bloga lietas: pirmie mēneši

 

Šo ierakstu biju iecerējusi par godu bloga pirmajām 100 dienām, lai atskatītos uz paveikto, padomātu par nākotni un padalītos tajā visā arī ar jums. Taču sanāca, ka šo atskaites punktu atzīmēju citādāk - aplaistot datoru ar ūdeni. Par laimi, iekļāvos garantijas pēdējās divās nedēļās, un kā saka vācieši - beigas labas, viss labs. Es tikmēr varēju vairāk pievērsties savai disertācijai, apskatīties, kā mans blogs vizuāli izskatās citos datoros un nedaudz atpūsties no visa "tā interneta". Savukārt ieraksts, droši saglabāts manā galvā, tiek publiskots šodien par godu bloga pirmajiem četriem mēnešiem. Arī labs skaitlis.  

Tie, kas seko man tviterī, varbūt reiz pamanīja, ka mani bija pārņēmušas eksistenciālas pārdomas par bloga turpmāko likteni. Blogs prasa daudz laika. Man nepatīk paviršība. Un lasītāji sagaida zināmu regularitāti un biežumu. Jau tagad es ne vienmēr iekļaujos pašas noteiktajā "vismaz vienu reizi nedēļā" ritmā. Kaut vajadzētu rakstīt vēl biežāk. Taču šis blogs ir mana privāta aizraušanās, tāpēc daudzām citām lietām nākas dot priekšroku. Šai sakarā es vados pēc principa "less is more" un labāk uzrakstu vienu ierakstu mazāk, toties rūpīgi pārdomātu. Vismaz tuvākajā nākotnē nesolu, ka ieraksti būs biežāk, ja vien nepieteiksies kāds viesautors.

Kā noprotat, pārdomu rezultātā izšķīros blogu turpināt. Tam ir vairāki iemesli. Pirmkārt, es negribu pamest iesākto. Otrkārt, man ļoti patīk autortiesības, un es labprāt dalos savās zināšanās ar citiem. Treškārt, blogošana ir interesanta un bagātinoša nodarbe. Šeit es gribu teikt paldies visiem tiem lasītājiem, kas ar saviem komentāriem ienes blogā svaigas vēsmas un papildus argumentus. Kā juristei man ir arī aizraujuši redzēt, kā lietas vērtē nejuristi.

Kopš sāku rakstīt blogu, esmu saņēmusi negaidīti daudz pozitīvu atsauksmju no pazīstamiem un nepazīstamiem cilvēkiem. Labie vārdi liecina, ka neesmu kļūdījusies savā sākotnējā vērtējumā - autortiesību niša Latvijā vēl ir ļoti neaizpildīta. Nav aktuālu un objektīvu diskusiju, iesaistītajām personām - autoriem un sabiedrībai - bieži vien trūkst informācijas par savām tiesībām. Tāpēc laika gaitā ceru šo vietni izveidot par sava veida zinību krātuvi autortiesību jautājumos.     

Atzīmējot četru mēnešu pastāvēšanu, esmu blogu papildinājusi ar Autortiesību likuma tekstu. Līdzšinējie bloga ieraksti ir sadalīti kategorijās, lai varētu ērtāk atrast citus rakstus par to pašu tēmu. Tāpat pie katra raksta tagad ir Twitter un Facebook pogas vienkāršākai rakstu tālākieteikšanai. Plānā ir uzsākt sadaļu "Definīcijas", kurā būtu skaidroti likumā iekļautie jēdzieni.   

Šai sakarā es labprāt gribētu dzirdēt arī jūsu, lasītāju, ierosinājumus un kritiku. Par kādām tēmām un jautājumiem jūs gribētu lasīt? Kas varētu būt citādāk? Vai ieraksti nav par garu vai tieši pretēji - pārāk īsi? Kā esat apmierināti ar šīs lapas piedāvātajām iespējām un navigāciju? Varbūt esmu aizmirsusi ko svarīgu? 

Un nobeigumā, pēc dabas arī nedaudz matemātiķe, apkopoju nelielu statistiku. Lasītāju skaitu gan paturēšu pie sevis, taču atklāšu, ka tam ir tendence augt. Ja tā nebūtu, tad laikam arī nebūtu jēgas turpināt rakstīšanu. Tāpēc skaitļi priecē. Kopumā mans blogs ir lasīts 20 valstīs. Vislasītākais ieraksts bijis par nedienām ar YouTube videoklipiem - Kam pieder tiesības uz mūziku. Tam seko politika - Ko partijas sola autortiesību jomā, un uz papēžiem min Kas apturēs Maniaku. Tematiski nesaistīts, taču arī interesants secinājums: Windows lietotāji visbiežāk izmanto Firefox pārlūku, savukārt Macintosh - Chrome. Tā, lūk. Jaukas brīvdienas!

 

Comments: 5 (Discussion closed)
 • #1

  Rolands (Saturday, 13 November 2010 11:57)

  Man jau patīk palasīt nedēļas nogalē vai kādā brīvākā brīdī. Ir joprojām doma uzaicināt padalīties arī ar e-art.lv lasītājiem, kuriem šeit aprakstītie temati varētu būt ļoti noderīgi :) (droši sazinies!)
  Katrā ziņā apsveicu! Un nezaudēt iedvesmu!

 • #2

  Konrads (Sunday, 14 November 2010 23:01)

  Vērtīgs blogs, tā turpināt :)

 • #3

  guntislau (Tuesday, 16 November 2010 00:04)

  Niša noteikti vēl ir brīva, tāpēc noteikti iesaku turpināt. Ierakstu garums, man personīgi, ļoti apmierina. Ir pietiekami īss, lai neliktu kavēt ilgu laiku, taču ir pietiekami garš, lai gūtu galveno priekšstatu.

  Tēmu izvēlē nav ieteikumu, jo tie seko galvenajām aktualitātēm un ir pietiekami neitrāli, lai ļautu formulēt arī savu viedokli.

  Vienīgais ieteikums, ko šobrīd varu izspiest, ir aicinājums norādīt attiecīgos terminus arī angļu val. Tas ļautu vēl ātrāk saprast būtību. Pretējā gadījumā dažkārt nākas pagudrot, par kuru tieši jēdzienu ir runa.

  Bet citādi, cepuri nost. Lai sokas, un gaidu turpinājumus! :)

 • #4

  Pipari uz mēles (Wednesday, 24 November 2010 08:38)

  Liels paldies jums visiem!
  Interesanta ideja par angļu terminiem, mēģināšu ieviest.

 • #5

  Kaspars (Monday, 29 November 2010 04:30)

  Blogs patiešām interesants. Cik pienāk jaunumi - vienmēr palasos.

  Interesētu jautājums par internetā sameklēto attēlu izmantošanu nelielās prezentācijās.
  Ir dzirdēts, ka tas nav atļauts, bet kādi ir riski, ja tomēr izmanto?