Aptaujas rezultāti: bloga lasītāja portrets

Pagājšnedēļ es aicināju savus lasītājus uz mazu iepazīšanos un lūdzu atbildēt uz četriem jautājumiem. Paldies visiem, kas atsaucās! Tas bija aizraujuši un interesanti. Lūk, kāda aina man pavērās: 

Trešdaļa lasītāju ir juristi, savukārt pārējie pārstāv dažādas ar autortiesību izmantošanu tieši un netieši saistītas sfēras. Domāju, ka tas ir labs rādītājs, ņemot vērā bloga juridisko ievirzi. Izskatās, ka nevienam nav garlaicīgi. Kā uzsvēra viens no respondentiem, es rakstot "cilvēkiem saprotamā valodā".

Daudzi šo blogu lasa, lai papildinātu zināšanas. Vismaz trešdaļa lasītāju ir tieši saistīta ar autoru darbu izmantošanu, esot vienā vai otrā frontes pusē. Daži atzinās, ka lasa manis dēļ, par ko es nedaudz samulsu, jo blogs jau nav par mani. Taču - paldies!       

 

Aptuveni puse lasītāju par saistošiem atzina visus ierakstus. Populāras tēmas ir ar internetu saistītie jautājumi un aktuālu notikumu komentāri.   

 

Liela daļa respondentu atzinuši, ka lasa katru vai gandrīz katru ierakstu. Pārējie lasa neregulārāk. Pavisam maz ir tādu, kas lasa, lai atrastu nepieciešamo informāciju. Te gan jāsaka, ka daudzi bloga lasītāji blogā nonāk caur Google meklētāju. Bet drošvien šādi apmeklētāji īpaši nepievērš uzmanību aktuālām aptaujām - izlasa meklēto un dodas tālāk. 

 

Nobeigumā vēlreiz liels paldies par atbildēm. Šobrīd vēl nevaru pateikt, vai aptaujas rezultāti ietekmēs bloga turpmāko saturu. Drošvien lielos vilcienos turpināšu iesākto, taču ar priekšstatu par to, kas sēž vada otrā galā! 

 

 

Write a comment

Comments: 0